Kleresca®

Kleresca® – to nowa metoda oparta na zastosowaniu lampy LED emitującej światło niebieskie o długości fali 415-446nm i  żelu fotokonwertującego. Ma działanie przeciwbakteryjne i stymulujące proces gojenia skóry, co zapobiega tworzeniu się blizn.

Znajduje zastosowanie w leczeniu trądziku zwykłego oraz odmładzaniu skóry.

Do leczenia mogą być kwalifikowani pacjenci z różnie nasilonym trądzikiem (od łagodnego do ciężkiego). Metoda głównie dedykowana jest pacjentom, którzy nie mogą stosować tradycyjnego leczenia przy użyciu doustnej antybiotykoterapii lub izotretinoiny oraz w przypadkach nietolerancji klasycznego leczenia zewnętrznego.

Kleresca® jest metodą bezpieczną, dobrze tolerowaną, o udowodnionej skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi.

Leczenie trwa 6 tygodni ( 2-krotne naświetlanie w ciągu tygodnia, w sumie 12 zabiegów). Pojedynczy zabieg trwa 9 minut. Zalecane jest stosowanie fotoprotekcji w trakcie terapii (kremy z filtrem o wskaźniku protekcji 50+).

 

Zachęcające są także rezultaty stosowania  Kleresca® w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Udowodniono działanie stymulujące produkcję kolagenu oraz regeneracyjne i naprawcze po naświetlaniach lampą LED emitującą światło niebieskie przy użyciu żelu fotokonwerujacego.